Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi T.C. MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ İstilalden İstikbale
 
 
ANA SAYFA ÜNİVERSİTEMİZ YÖNETİM AKADEMİK BİRİMLER İDARİ BİRİMLER KÜTÜPHANE ÖĞRENCİ İŞLERİ İLETİŞİM ENGLISH
 
 
Burdur
Burdur… Gelin, Gezin, Görün…

Anadolu medeniyetinin kalbinde, insanlığın yerleşik hayata ilk adımını attığı, şehir hayatının başlamasıyla birlikte tarım faaliyetlerinin geliştiği yerdir Burdur… Güller, göller ve gönüller diyarı Teke Yöresi’nin kıvrak figürleri ile halk oyunları, dantel dantel işlenmiş yöresel kıyafetleri, kolay ulaşımı, inanılmaz doğası ve tarihe meydan okuyan kültür hazinesi mekânlarıyla Burdur sizleri bekliyor.

Büyüleyici ihtişamı ile Büyük İskender’i kapısında karşılayabileceğiniz Sagalassos, korkusuz savaşçıların hızlı atlarını izleyebileceğiniz Kibyra, karanlığı keşfetmenin heyecanını tadacağınız İnsuyu Mağarası ile hayal gücünüzün sınırlarını zorlayabilirsiniz.

Zengin bir arkeolojik potansiyele sahip olan ilimizde dünyaca ünlü Burdur Müzesi’ni ziyaret edebilir, burada Frig, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait çeşitli eserleri görebilirsiniz.

Osmanlı mimarisinin örneklerinden yıllara yenik düşmeyen Baki Bey Konağı, Taş Oda ve Mehmet Akif Ersoy Müzesi ile tarihi bir geziye çıkabilir, bu gezi sırasında geleneksel lezzetlerin damakta bıraktığı tatlara tanıklık edebilirsiniz.

Burdur, Türkiye genelinde yapılan sınavlarda (SBS, YGS, LYS, KPSS) eğitimdeki başarısı ile her zaman adından söz ettirmektedir. Yıllardır süregelen bu başarısı Burdur’un bir eğitim kenti olarak anılmasını sağlamıştır. Sizlere azim dolu bu şehirde sıcak, samimi, sakin ve huzur dolu yaşamaya davet ediyoruz.

Flamingo, kuğu, yaban ördeği ve 85 farklı kuş türünü barındıran, doğa âşıklarının vazgeçilmez mekânı olan Burdur Gölü ile eşine az rastlanır tertemiz suyuyla her türlü su sporuna uygun olan turkuaz renkli Salda Gölü sayesinde dünyanın en temiz gölüne izleyip göl manzarası eşliğinde Kayak Merkezi’nde kış sporunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Burdur’un güzellikleri bitmez; siz en iyisi Gelin, Gezin, Görün…

 
Facebook Twitter
Üniversite Adayları
    Genel Bilgi
    Sosyal Hayat
    Akademik Birimler
    Ulaşım
    İletişim
    Akademik Takvim
    Taban Puanlar
    Tanıtım Filmi
    Tanıtım Kataloğu
    Burdur
    Fotoğraf Galerisi
 
  ARA
MAKU-TV   MAKU Sosyal Tesisler
MAKU-Android  
Erasmus+Sust-Eco-Project
 
 
 
 
author:İsmail ATICI, Can YASTIOĞLU, cyastioglu@mehmetakif.edu.tr, Gürkan GÖÇER, ggocer@mehmetakif.edu.tr, Hüseyin KARAOĞLU, hkaraoglu@mehmetakif.edu.tr publisher:İsmail ATICI, Can YASTIOĞLU, cyastioglu@mehmetakif.edu.tr, Gürkan GÖÇER, ggocer@mehmetakif.edu.tr, Hüseyin KARAOĞLU, hkaraoglu@mehmetakif.edu.tr, Tarık KABAK, tkabak@mehmetakif.edu.tr