Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi T.C. MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ İstilalden İstikbale
 
 
ANA SAYFA ÜNİVERSİTEMİZ YÖNETİM AKADEMİK BİRİMLER İDARİ BİRİMLER KÜTÜPHANE ÖĞRENCİ İŞLERİ İLETİŞİM ENGLISH
 
 
Rektör KORKMAZ'dan Sıcak Karşılama
Rektörlük 17.08.2017

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi yeni dönem kayıt yaptıran öğrencilerini otogarda karşılamaya devam ediyor.

Bu çerçevede kayıtların başladığı 14.08.2017 Pazartesi gününden bu yana otogarda stant açan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi karşıladıkları öğrencilerine kahvaltı ikramında bulunuyor. Sabahın erken saatlerinde otogara gelerek okul kaydını yaptırmak isteyen öğrenciler ve veliler otogarda bulunan MAKÜ standında hem kahvaltısını yapıyor, hem de okul hakkında bilgi alıyor.

Kayıtların başlaması ile ilimize gelen öğrenci ve velileri karşılamak için MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem KORKMAZ ve Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa KILINÇ sabahın ilk saatlerinde Burdur otogarındaydı. MAKÜ olarak oluşturulan açık büfe kahvaltı ve ağırlama bölümü ile gelen misafirleri için büyük sürpriz yapan Rektör KORKMAZ, kendi elleriyle ikram ettiği çay ile  ailelerle hem birlikte kahvaltı yaptı, hem de üniversite ve Burdur’u anlattı. Rektör KORKMAZ’ın bu büyük sürprizi de gelen aileler tarafından büyük memnuniyetle karşılandı. Öğrencilerle sohbet eden Rektör KORKMAZ, başka bir şehirden okumak için farklı bir şehre gelmenin psikolojisini iyi bildiğini, geçiş döneminin daha basit atlatılabilmesi için hem üniversite yönetimi, hem çalışanları, tüm akademik ve idari personel olmak üzere ellerinden gelen yardımı yapacaklarını belirtti.

Karşılamanın sembolik de olsa önemli olduğunu belirten Rektör KORKMAZ, “Öğrencilerimizi önemsiyoruz, bunun farkında olmanızı istiyoruz. Üniversitemizin eğitime olan bakışını ortaya koymak, öğrencilerimize verdiğimiz değeri göstermek adına böyle bir karşılama hazırladık. Bunu 3 yıldır yapıyoruz. Üniversite çalışanlarımız kayıt sürecinin ilk gününden bu yana buradalar. Bitişine kadar da burada olacaklar. Sizlerin fikirlerini, düşüncelerini önemsiyor, olumlu düşüncelerinizi dahi daha da olumlu noktalara taşıyacağımıza inanıyoruz. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi isminin de sahip olduğu değeri bilen bir üniversite. Hızla kurulumunu tanımlayan bir üniversiteyiz. Yaşıtları arasında hızla büyüyen ve bir Kampüs üniversitesi olma noktasına gelmiş bir üniversiteyiz. Genç ve heyecanı olan akademisyenleri ve üniversite yönetimi ile bütün birimleriyle öğrencisine odaklanmış bir üniversite. Bunu hepiniz üniversitemizde eğitime başladığınızda göreceksiniz. Elbette vatanından, anasından, babasından, sıcak yuvasından uzaklaşmış gençlerimizin bulundukları yerlerde bir takım uyum problemleri olacaktır. Ama biz üniversitemiz olarak, Burdur’la bütünleşmiş bir üniversite olarak tüm öğrenci problemlerine karşı duyarlı bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Burası bir öğrenci şehri, bundan sonra da öğrenci şehri olmaya aday bir şehir. Bu yıl üniversitemizde yaklaşık olarak 34 bin öğrencimiz olacak. Merkezde 20 bine doğru yaklaşıyoruz.  Biz bugün burada sizlerle bir arada bulunmaktan büyük mutluluk duyduğumuzu ifade ediyorum. Sizler Burdur ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin bir bireyi olarak burada iyi bir eğitim alacaksınız. Güvenli bir şehirde olduğunuzu belirtmek istiyorum. Burdur’da öğrencimize karşı en küçük polisiye veya adli bir vaka hatırlamıyorum. Öğrencimizin güvenliğini, sağlığını tehdit edecek hiç bir vukuat gerçekleşmez. Başlangıçta Burdur’a geldik gibi tereddütleriniz olabilir. Ama kısa zamanda Burdur’u, Burdur’un iyi bir öğrenci şehri olduğunu, iyi bir üniversitesinin de olduğunu göreceksiniz. Sadece bugün burada değil, öğrencilik sürecinizin her aşamasında bize ulaşabileceğiniz çok sayıda kanal var. Üniversite yönetimi ile gideceğiniz okul yönetimi birbirinden kopuk değil. Ayrıca doğrudan bana ulaşabileceğiniz, sadece benim yönettiğim Öğrenci Destek Merkezimiz var. Buradan bütün problemlerinizi bana rahatlıkla yazıp, karşılığında çok hızlı bir şekilde çözümler ürettiğimizi de göreceksiniz. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ailesine katılmış olmanızdan dolayı, üniversitemizi tercih etmenizden dolayı mutsuz olmayacağınızı ifade etmek istiyorum. Hepinize tekrar ilimize, şehrimize, üniversitemize hoş geldiniz diyorum” dedi.

Kayıt için gelen bazı öğrenci velileri de görüşlerini belirtip, böyle bir uygulama ile karşılaştıkları için çok memnun olduklarını söyleyerek; “Biz burada yanlarında değiliz, çocuklarımızın anası, babası ailesi sizlersiniz. Çocuklarımız sizlere emanet” diyen veliler, “bir üniversitenin böyle bir karşılama gerçekleştirmesi hem çocuklarımızı, hem de bizleri çok mutlu etti” dediler.

Kahvaltı sonrası üniversiteye ait servislerle kampüse çıkacak öğrencileri uğurlayan Rektör KORKMAZ, MAKÜ ailesinin yeni üyeleri ile hatıra fotoğrafı da çektirdi.


   
 
Fotoğraflar/Resimler
Diğer Haberler-Duyurular
  Kurum İdari Kurulu Toplantı Tutanağı 17.11.2017
  Öğretim Üyesi Alım İlanı 16.11.2017
  Teknik Bilimler MYO İç Mekan Tasarımı Programından Teknik Geziler 15.11.2017
  Başkan BULUT’tan Rektör KORKMAZ’a ziyaret 15.11.2017
  Fakülte Birincilerine YÖK Başkanından Kutlama Belgesi 14.11.2017
  MAKÜ Spordan Gol Yağmuru 13.11.2017
  MAKÜ İdari Personeline Hizmet İçi Eğitim Verildi 13.11.2017
  Türk-Alman İlişkileri MAKÜ’de Konuşuldu 09.11.2017
  2017-2018 Dönemi Pedagojik Formasyon Eğitimi Duyurusu 07.11.2017
  2017 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Ek Yerleştirme İle Üniversitemize Yerleşen Adayların Kayıt İşlemleri 07.11.2017
  MAKÜ Öğrencilerinden Dokuzçam Köyü Ortaokulu öğrencilerine ziyaret 06.11.2017
  MAKÜ’ye 3 Bin Kişilik Öğrenci Yurdu Yapılacak 03.11.2017
  MAKÜ’den Balkan Üniversiteleri ile Akademik İş Birliği 02.11.2017
  MAKÜ’de İl Gelişim Planı Toplantısı Yapıldı 01.11.2017
  Üniversitemiz Yemekhane Ring Servisi Hakkında Duyuru 31.10.2017
  Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınav Duyurusu 30.10.2017
  Rektör KORKMAZ Basının Sorularını Yanıtladı 31.10.2017
  MAKÜ Spor “Farklı” Liderliğini Sürdürüyor 30.10.2017
  MAKÜ’de Karadeniz Rüzgârı 28.10.2017
  Necati ve Saykolar MAKÜ’lü Öğrenciler İçin Sahne Aldı 27.10.2017
  ‘’Üniversitene Hoşgeldin Futbol Turnuvası” Sona Erdi 30.10.2017
  Şehir-Yerleşke Ulaşımı ve Yerleşke İçi Ulaşım Konulu Toplantı Yapıldı 26.10.2017
  “Radyo ve Televizyon Yayıncılığında Mesleki Yeterlilik Sertifikaları ve Telif Hakları” 24.10.2017
  Müzik Kültürümüz Gençlere Tanıtıldı 23.10.2017
 
Facebook Twitter
Servisler
    E-Posta
    Öğrenci E-Posta
    Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS-Öğrenci)
    Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS-Akademisyen)
    Rehber
    Akademik Takvim
    Akademik ve Blog Sistemi (ABS)
    Bilimsel ve Teknoloji UAM
    Yemek Listesi
    Yemekhane Akıllı Kart ve Rezervasyon
    Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS)
 
  ARA
MAKU-TV   MAKU Sosyal Tesisler
MAKU-Android  
Erasmus+Sust-Eco-Project
 
 
 
 
author:İsmail ATICI, Can YASTIOĞLU, cyastioglu@mehmetakif.edu.tr, Gürkan GÖÇER, ggocer@mehmetakif.edu.tr, Hüseyin KARAOĞLU, hkaraoglu@mehmetakif.edu.tr publisher:İsmail ATICI, Can YASTIOĞLU, cyastioglu@mehmetakif.edu.tr, Gürkan GÖÇER, ggocer@mehmetakif.edu.tr, Hüseyin KARAOĞLU, hkaraoglu@mehmetakif.edu.tr, Tarık KABAK, tkabak@mehmetakif.edu.tr