Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi T.C. MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ İstilalden İstikbale
 
 
ANA SAYFA ÜNİVERSİTEMİZ YÖNETİM AKADEMİK BİRİMLER İDARİ BİRİMLER KÜTÜPHANE ÖĞRENCİ İŞLERİ İLETİŞİM ENGLISH
 
 
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Tarafından Düzenlenen 4. Uluslararası Spor Bilimleri Turizm ve Rekreasyon Öğrenci Kongresi Başladı
Rektörlük 21.04.2017

 4. Uluslararası Spor Bilimleri Turizm ve Rekreasyon Öğrenci Kongresi bu yıl Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu evsahipliğinde MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu’nda başladı.

Program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı. Ardından Sazda Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Gökhan ÇAĞIRGAN, Sipside Tuncer AKBAY ve Bendir’de Oğuz ÇÖMEK tarafından Burdur yöresi türküleri seslendirildi ve öğretim elemanı Uzman Nurgül MIHLADIZ tarafından hazırlanan halk oyunu gösterisi gerçekleştirildi.

Açılış konuşmaları ile devam eden programda konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Durmuş ACAR, geniş katılımlı uluslararası düzeyde gerçekleştirilen kongreden duyduğu mutluluğu dile getirerek sözlerine başladı. Rektör Yardımcısı ACAR, Rektör Prof. Dr. Adem KORKMAZ’ın Ankara’da bulunduğunu ve hem Burdur’a hem de Üniversite ailesine spor alanında ivme kazandıracak projelerin orada imzalanacağı müjdesini verdi. ACAR ayrıca “Üniversitemizde ülkemizdeki gelişmelere paralel olarak spor alanlarında ciddi yatırımlar yapılıyor. Spor alanında istediğimiz düzeye ulaşma ve bir farkındalık oluşturması açısından ciddi bir adım atıldığını söyleyebilirim. Zayıf yönlerimizin farkına varıp güçlendirmeli ve güçlü yönlerimizi de daha da geliştirmeliyiz. Bölgemizin konumu ve üniversite altyapısının gücüne bakarak gelecekte marka olma yolunda ciddi bir misyonumuzun olduğunu vurgulamak isterim. Gelecek için ümitvarız.” ifadelerinin kullandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk ŞİRAN ise, Burdur’un turizm açısından mükemmel bir yer olduğuna vurgu yaptı ve Burdur’un spor ve kültür alanında altyapısının zengin olduğunu belirtti.

Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı ve Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal TAMER ise, gençlere seslenerek “Türkiye Cumhuriyeti size emanet olduğu gibi sporu da sizlere emanettir. Sporun hak ettiği yere gelebilmesi için bilime önem vermek gerekiyor. Bilime önem vermekle iş bitmiyor bunu uygulamada da gösterip başarı elde etmek gerekiyor. Dünyada gelişmiş ülkelere bakıldığında spor alanında çok ileride değiliz. Siz öğrenciler aldığınız eğitimlerle başarılar elde edecek ve bilimde hem de sporda ülkemizi zirveye taşıyacaksınız. Ülkemiz spor alanında çok gelişti. Spor tesislerimiz yurtdışındakilerle yarışır düzeyde yapılıyor. Spor ülkemizde yaygınlaşıyor. Siz gençler onu daha da ileriye taşıyacaksınız.” dedi ve federasyon olarak yaptıkları çalışmalar ile ilgili bilgiler aktardı.

Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Spor Bilimleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÜNAY da ülke olarak sadece kendi gelişimi ile ilgilenen değil, başka ülkelerle de her zaman iletişimde olan bir ülke olduğumuzu vurgulayarak Bosna Hersek, Moldova, Kırgızistan, İran, Irak, Gürcistan ve Özbekistan gibi ülkelerle Avrasya Spor Bilimleri Birliği kurma çalışmalarını anlattı.

Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Kadir PEPE ise kongrenin amacının gençleri spor bilimine kazandırmak ve bilimsel yaklaşım metodunu benimsetmek olduğuna vurgu yaparak kongrede 414 bildiri okunacağını 260’dan fazla öğrencinin ise konuk olduğunu vurguladı.

4. Uluslararası Spor Bilimleri Turizm ve Rekreasyon Öğrenci Kongresi için oturuma geçildi.

Başkanlığını Prof. Dr. Mehmet GÜNAY’ın yaptığı oturumda Prof. Dr. A. Azmi YETİM, Doç. Dr. Atilla PULUR ve Prof. Dr. Bahtiyar ÖZÇALDIRAN ise konuşmacı olarak yer aldı.

Oturumun sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Durmuş ACAR tarafından Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı ve Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal TAMER’e; Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Kadir PEPE ise Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Spor Bilimleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÜNAY’a anmalık verdi.

Birçok oturumlarla devam edecek olan 4. Uluslararası Spor Bilimleri Turizm ve Rekreasyon Öğrenci Kongresi, 23 Nisan tarihinde son bulacak.


   
 
Fotoğraflar/Resimler
Diğer Haberler-Duyurular
  Öğretim Görevlisi, Araştırma Görevlisi, Okutman İlanı Giriş Sınavı Sonuçları 22.08.2017
  Güzel Sanatlar Eğitimine Yoğun İlgi 22.08.2017
  Tek Ders Sınav Hakkı Verilmesi İle İlgili Önemli Duyuru 22.08.2017
  Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi ve Resim –İş Eğitimi Anabilim Dalları Asil ve Yedek Listeleri ile Kayıt Bilgileri 21.08.2017
  Eğitim Bilimleri Enstitüsü Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans-Doktora Sınav Sonuçları ve Kayıt Bilgileri 18.08.2017
  Üniversitemizde Profesör ve Doçent Sayısı Artmaya Devam Ediyor 18.08.2017
  Eğitim Bilimleri Enstitüsü 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı Eğitim Programı ve Öğretimi Doktora Programı Öğrenci Alım İlanı 18.08.2017
  MAKÜ Emin Adımlarla Büyümeye Devam Ediyor 17.08.2017
  Rektör KORKMAZ'dan Sıcak Karşılama 17.08.2017
  Üniversitemizi Yeni Kazanan Öğrencilerin Dikkatine 09.08.2017
  2017 Eğitim Öğretim Yılı Sağlık Alanında Lisans Tamamlama ile kazanan öğrenci adaylarının Kayıt İşlemleri 15.08.2017
  Damla Damla Çoğalıp Okyanusa Dönüşecekler 11.08.2017
  Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Personel Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi 10.08.2017
  Rektör KORKMAZ’dan Tiran Çıkarması 01.08.2017
  MAKÜ, TÜBİTAK Projelerinde İstikrarlı Yükselişini Sürdürüyor 21.07.2017
  MAKÜ, Yine Gururlu… 20.07.2017
  Sagalassos Antik Kenti Lazer Tarama Tekniği İle Taranıyor 19.07.2017
  Rektör KORKMAZ Antalya Basını ile Buluştu 17.07.2017
  2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Eğitim Fakültesi Özel Yetenek (Resim-İş, Müzik Eğitimi) Sınav İlanı ve Yönergeleri 23.06.2017
  2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Özel Yetenek Sınavı İlanı ve Esasları 23.06.2017
  Burdur Sporun ve Sporcunun Baş Kenti Haline Gelecek 13.07.2017
  Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Yatay Geçiş Başvuru Koşulları ve Kontenjanları 07.07.2017
  Burdur MYO, Gıda Tarım ve Hayvancılık MYO’ya Dönüştü 10.07.2017
  ANSİAD Girişimcilik Ekosistemi Projesi Ödüllü “5.İş Fikri Yarışması” 05.07.2017
  MAKÜ’nün Gurur Günü 25.05.2017
 
Facebook Twitter
Servisler
    E-Posta
    Öğrenci E-Posta
    Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS-Öğrenci)
    Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS-Akademisyen)
    Rehber
    Akademik Takvim
    Akademik ve Blog Sistemi (ABS)
    Bilimsel ve Teknoloji UAM
    Yemek Listesi
    Yemekhane Akıllı Kart ve Rezervasyon
    Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS)
 
  ARA
Erasmus+Sust-Eco-Project
MAKU-TV   MAKU Sosyal Tesisler
MAKU-Android   MAKU-Android
Erasmus+Sust-Eco-Project
Etkinlik Takvimi
13
EYL
Kongre
I.Uluslararası Türkiye Veteriner Anatomi Kongresi
27
EYL
Sempozyum
V. Uluslararası Balkan Tarihi Araştırmaları Sempozyumu
12
EKİ
Kongre
BBTMK 2017 | 17. Ulusal Bölge Bilimi ve Bölge Planlama Kongresi
03
KAS
Yarışma
ANSİAD Girişimcilik Ekosistemi Projesi Ödüllü “5.İş Fikri Yarışması”
25
KAS
Kongre
Uluslararası Multidisipliner Çalışmaları Kongresi
 
 
 
 
author:İsmail ATICI, Can YASTIOĞLU, cyastioglu@mehmetakif.edu.tr, Gürkan GÖÇER, ggocer@mehmetakif.edu.tr, Hüseyin KARAOĞLU, hkaraoglu@mehmetakif.edu.tr publisher:İsmail ATICI, Can YASTIOĞLU, cyastioglu@mehmetakif.edu.tr, Gürkan GÖÇER, ggocer@mehmetakif.edu.tr, Hüseyin KARAOĞLU, hkaraoglu@mehmetakif.edu.tr, Tarık KABAK, tkabak@mehmetakif.edu.tr